Totentanz

http://totentanz.pl/

BIO

TOTENTANZ swoim debiutem w 2007 roku uplasował się w czołówce polskich wykonawców rockowych. I od tego czasu ani przez chwilę nie zwalnia tempa!

Ten energetyczny kwartet przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) – od spokojnych klimatów Jamesa Blunta przez Foo Fighters, po drapieżniejsze klimaty. TOTENTANZ porusza się w rejonach niepokojących, a zarazem przyziemnych – krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, odsłaniając równocześnie pogodniejsze strony życia.

Dorobek TOTENTANZ to cztery płyty: NIEBÓL,ZIMNYDOM, INNI oraz CZŁOWIEK- bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku – Metal Hammer, pierwsza dziesiątka na radiowej liście Trójki) oraz LIVE! – doskonały, wydany na DVD koncert, na którym zespół zaprezentował swoje przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.

Rok 2009 TOTENTANZ rozpoczął zaznaczając swoją obecność na kilkunastu listach przebojów utworami z płyty ZIMNY DOM. Tytułowy utwór z tego krążka bardzo szybko znalazł się w czołówce listy przebojów radiowej Trójki, która zaprosiła TOTENTANZ do zagrania koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony publiczności i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax, prowadzonym przez radiową legendę – Piotra Kaczkowskiego.

Po trzyletniej przerwie od wydania płyty INNI w 2011 roku, TOTENTANZ powrócił z albumem i nowym składem. Zespół opuścił basista i założyciel Erik Bobella zastąpiony przez Macieja Boryczko. Zmiany zaszły także na stanowisku gitarzysty – Piotra Sokołowskiego zastąpił Damian Gwizd.

Nowa płyta – CZŁOWIEK – to powrót do korzeni twórczości znanych z poprzednich wydawnictw. Na krążku znajdują się przede wszystkim teksty poświęcone właśnie istocie ludzkiej. Zmaganiom człowieka we współczesnym świecie, jego walce o zachowanie godności i ogólnej kondycji społecznej. Ci, którzy mieli okazję przesłuchać materiał, mówią krótko: „Jest cios!”

Na przełomie 2014 i 2015 roku zespół wyruszył w trasę koncertową promującą płytę CZŁOWIEK – Winter Life Fest – obejmującą kilka polskich miast.

TOTENTANZ został doceniony przez publiczność i organizatorów wielu festiwali m.in. ŚNIEŻKA CZAD FESTIWAL, CIESZANÓW ROCK FESTIWAL, FESTIWAL ENERGII I FESTIWAL W WĘGORZEWIE oraz FESTIWALI STUDENCKICH, na które był zapraszany jako główna gwiazda imprezy.

Zespół tworzą:

Rafał Huszno – śpiew, gitary
Sebastian Mnich – perkusja
Maciej Boryczko – bas
Damian Gwizd– gitary

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor Pomocniczy

Sponsor Pomocniczy

Honorowy Patronat

Partner

Patronat medialny